III Kongres Współczesnej Onkologii

Kongres Współczesnej Onkologii

Nasza Koleżanka członek Zarządu Ewa Błońska-Dec reprezentowała Nas na III KONGRESIE WSPÓŁCZESNEJ ONKLOGII w dniu 14.04.2011 w panelu dyskusyjnym “Nic o nas bez nas – Rzetelne partnerstwo, który rozpoczął wczoraj Kongres „Współczesnej Onkologii”. Podczas panelu o relacjach pacjent-lekarz wspólnie debatowali liderzy organizacji pacjenckich zrzeszonych w Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych, lekarze onkolodzy, a także przedstawiciele samorządu i NFZ.

Transmisję na żywo z panelu obejrzało w Internecie kilkaset osób. Zapraszamy Państwa do oglądania pełnej relacji z debaty na stronie Termedii .Informacje o debacie znajdują się również w materiałach przygotowanych przez TVP Info oraz Telewizję Głos TV.

Przedstawiciele organizacji pacjenckich oraz lekarze onkolodzy podpisali podczas debaty treść memorandum, które zostanie przedstawione władzom polskim (minister Ewa Kopacz), jak i przedstawicielom Parlamentu Europejskiego. Pacjenci domagają się m.in. nowelizacji Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Pełna treść Memorandum znajduje się w kolejnych aktualnościach.