Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach 2019

Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach

Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach odbywa się każdego 15. dnia września. Od czasu swojej premiery w roku 2004 dzień ten służy budowaniu globalnej świadomości dotyczącej nowotworów układu limfatycznego. 

Jak co roku, globalne środowisko specjalistów, lekarzy i pacjentów skupia się na szerzeniu faktów, informacji, przydatnych materiałów i źródeł, a także na mobilizacji coraz większej ilości osób do wsparcia tych, którzy na co dzień zmagają się z chorobami chłoniaczymi.

Dzień Wiedzy o Chłoniakach jest inspirowany i inicjowany przez działalnością i badaniami Lymphoma Coalition, której działalność pokazuje, że pewność i świadomość budowana jest poprzez nieograniczony dostęp do wiedzy przez pacjenta, wsparcie, a także pozytywne doświadczenia związane z branżą medyczną.

Każdy, niezależnie od tego, w jakim miejscu na Ziemi się znajduje, może wesprzeć obchody poprzez nawet niewielkie działania. Podziel się faktem dotyczącym chłoniaka na Facebooku, Twitterze lub Instagramie i koniecznie oznacz go hashtagiem #WLAD2019 .

Dzięki temu, dołożysz swoją “cegiełkę” (a w zasadzie liścia – koniecznie sprawdź link poniżej!) do budowy “Międzynarodowego Drzewa Świadomości”, które w czasie rzeczywistym odwzorowuje zaangażowanie i szerzenie informacji w mediach społecznościowych, służące poprawie warunków życia osób walczących z chłoniakami.

Odwiedź również stronę internetową World Lymphoma Awareness Day Resource Portal aby przejrzeć oraz pobrać materiały, które pomogą Ci w szerzeniu wiedzy i faktów dotyczących tych chorób.

Serdecznie zapraszamy do udziału!