Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach

Dzień Wiedzy o Chłoniakach

Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach obchodzony jest od 2004 roku z inicjatywy Lymphoma Coalition (http://www.lymphomacoalition.org/) – międzynarodowej organizacji, zrzeszającej stowarzyszenia pacjentów z całego świata do której od 2006 roku należy Stowarzyszenie Wspierające Chorych na Chłoniaki Sowie Oczy.
 

Działania podejmowane na całym świecie przy okazji Światowego Dnia Wiedzy o Chłoniakach mają upowszechniać wiedzę o nowotworach układu limfatycznego, ich objawach, metodach diagnozy oraz leczenia.


Obchody WLAD corocznie od 2007 roku organizuje również Nasze Stowarzyszenie.
Stowarzyszenie Sowie Oczy wspólnie z Roche Polska rozpoczęło w maju 2008 roku Ogólnopolską Kampanię Społeczno-Edukacyjną „Zdemaskuj chłoniaka” . Podstawowym celem kampanii jest nadal edukacja społeczeństwa w kierunku właściwego rozpoznawania objawów nowotworów układu chłonnego i nie lekceważenia niepokojących symptomów choroby. 


Objawy
 

Ulicami wielu polskich miast nie tylko 15 września wędrowali nasi koledzy oraz ankieterzy promujący wiedzę o chłoniakach.


Nadal wspieramy Kampanie ,którą szerzą teraz dalej Nasi Koledzy ze Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” (zajrzyjcie na stronę !!!!)

 

Wszelkie materiały dotyczące Chłoniaków znajdziesz również na stronie

www.lymphomacoalition.

 

KONIECZNIE WYPEŁNIJ : Know Your Nodes Quiz

Napisz do Nas jak Ci poszło (elampka@gmail.com) a My wyślemy Ci nagrodę !!!!

 

Relacja z Obchodów WLAD 2013 wkrótce !!!!!