Światowy Dzień Chorego 2019

Hasło 27. Światowego Dnia Chorego – 11 lutego 2019: .

Światowy Dzień Chorego ustanowił św. Jan Paweł II 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego. Przypada 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

Ojciec Święty Franciszek w tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Chorego: „To co ofiarujemy drugiemu człowiekowi ma być autentycznym darem serca, darem serca zrodzonym z miłości, bowiem to, co mamy otrzymaliśmy darmo i darmo mamy przekazać”. Dodaje jednocześnie, że “opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest ważny”.

Z okazji Światowego Dnia Chorego wszystkim Pacjentom życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia, pogody ducha, cierpliwości w znoszeniu trudów dnia codziennego, a także zrozumienia i opieki ze strony najbliższych. Lekarzom, pielęgniarkom, opiekunom i wszystkim osobom, które z oddaniem zajmują się chorymi, przekazujemy wyrazy uznania i wdzięczności.